Dlaczego?

Wczoraj około godziny 20.00 w aptece pani mgr zdziwiła się, dlaczego lek refundowany lekarz przepisał na 100%. Ten mój mnie powstrzymał i nie zadzwoniłam do lekarza, teraz żałuję. Mieliście kiedyś taką sytuację?, bo ja już po raz drugi. Jakiś czas temu laryngolog mi wytłumaczyła, że czegoś tam nie mam stwierdzonego /chodzi o lek alergologiczny/ i nie przysługuje mi refundowany, a pan mgr w aptece dziwił się. Ale może on jest niedoinformowany? Może rzeczywiście są jakieś sytuacje zdrowotne, że ta refundacja  nie przysługuje?

Reklamy

Autor

Teresa

Emerytka z prowincji z poczuciem humoru

9 myśli na temat “Dlaczego?”

 1. Wynika to przeważnie z niechlujstwa lekarzy.
  Raz jedyny zdarzyło mi się, że aptekarka w aptece znajdującej się przy przychodni zdziwiona, że bardzo drogi lek mam na 100% pobiegła do lekarki z prośbą o zmianę ‚%’ I okazało się, że pani doktor zmieniła bez problemu…. wstyd komentować…
  Serdeczności 🙂

  Polubienie

 2. I dokładnie tak jest jak napisała Ariadna, nic dodać, nic ująć. Sama zażywam mnóstwo leków i już się połapałam o co w tym chodzi.
  Mam kłopoty z żołądkiem i leki, które przyjmuję na te wszystkie moje choroby dodatkowo go niszczą, więc dostaję silny osłonowy na żołądek, który jest na zniżkę, ale wtedy, gdybym poszła do specjalisty, w tym przypadku gastrologa i on zrobił by mi gastroskopię i wypisał zaświadczenie do lekarza pierwszego kontaktu, ze przysługuje mi zniżka z tytułu przewlekłego nieżytu żołądka. tak to mniej więcej wygląda.

  Pozdrawiam serdecznie Tereniu 🙂

  Polubienie

 3. Parę lat temu mieliśmy u siebie w miasteczku, wiekową panią ” aptekarkę”. Nie raz i nie dwa bardziej pomogła niż lekarz. Np. w moim przypadku lekarz wypisał lek na błędnik, a ona od razu spytała, czy w gabinecie zmierzono mi ciśnienie… otóż okazało się, ze te zawroty głowy, to właśnie z powodu niskiego ciśnienia.

  Polubienie

 4. Farmaceuta może uprzedzić, jakie odpłatności obowiązują dla danego leku, jednak to lekarz podejmuje decyzję o odpłatności (nie można jej zmienić w aptece). To lekarz dysponuje listą schorzeń, na które przysługuje zniżka.
  Farmaceuta nie ma takiego wykazu, dlatego wie, że zniżka może być, ale nie wymieni konkretnego schorzenia, bo nie ma takiej listy.
  Wątpliwości trzeba rozwiać u źródła czyli u lekarza – wszak to on wypisuje receptę, farmaceuta jest tylko jej realizatorem.

  Na receptach zdarzają się pomyłki dokonane przez lekarza i tak np. na lek alergiczny miała być zniżka, a jej nie ma. Wtedy trzeba dopytać lekarza, czy się należy i tylko w jego gestii jest poprawa błędnie napisanej odpłatności na recepcie. Po dokonaniu poprawki odpłatności, apteka realizuje lek ze zniżką pod warunkiem, że poprawka lekarza zawiera zmianę, pieczątkę danego lekarza i jego podpis.
  Błąd na recepcie poprawia tylko lekarz, który ją wystawił.

  Miłego wieczoru, Teresko 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 5. Ja ostatnio za wszystko płacę 100%, jedynie mąż ma refundację z tytułu choroby przewlekłej. Nie wiem, jak to jest właściwie. Na szczęście prawie nie używam leków…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s